ESENLER'DE YEŞİLE KADIN ELİ DEĞDİ 11.Mayıs.2018


Şehirli Derneği, Esenler Belediyesi ile birlikte ilçedeki 37 aileye servi fidesi dağıttı. Bakımı bir yıl boyunca bu aileler tarafından üstlenilecek fidelerle Esenler'e kardeşlik hatıra ormanı kazandırılacak.

 

Şehirli olmaya ilişkin erdemlere ve şehirlilik bilincine dayanan sivil ve bağımsız bir girişimler hayata geçirmek amacıyla faaliyet gösteren Şehirli Derneği, Esenler Belediyesi Kadın Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ortak olarak hayata geçirdiği etkinlikle Esenler’de yaşayan hanımlara, yetiştirilmek ve sonrasında bir kardeşlik hatıra ormanına dönüştürülmek üzere servi fideleri verdi.


ESENLER'E HATIRA ORMANI KAZANDIRILACAK

 

Bir kısmı Suriyeli kadınlardan oluşan 37 aileye dağıtılan fidelerin bir yıl boyunca bakımı bu aileler tarafından üstlenilecek. Böylece şehirlilerin yeşille olan ilişkisinin güçlendirilmesi ve bu ailelerin isminin verileceği bir alanda bu ağaçların dikilmesi hedefleniyor. Söz konusu fidelerin yetiştirilmesinin ardından önümüzdeki yıl Esenler'e bir kardeşlik hatıra ormanı kazandırılacak.

 


İLÇENİN YEŞİLLE BAĞI GÜÇLENECEK

 

Esenler Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü Koordinatörü Sevilay Acar Şehirli Derneği’nin organize ettiği bu etkinliğin önemine dikkat çekerek, "Esenler’e kazandırılacak bu kardeşlik hatıra ormanı, ilçenin yeşille kuracağı bağa ciddi bir katkı sunacak" dedi.

ESENLER