ESENLER 15 TEMMUZ'DA TEK YÜREK! 12.Temmuz.2018Esenler Belediyesi'nin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde gerçekleştireceği "Diriliş Yürüyüşü"nde yüz binlerce Esenlerli, 40 metrelik dev Türk bayrağıyla, Esenler Emniyet Müdürlüğü önünden Dörtyol Meydanı'na kadar tek vücut olarak yürüyecek.


Esenler, FETÖ mensuplarınca düzenlenen hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde yine muhteşem bir birlikteliğe imza atacak. Esenler Belediyesi öncülüğünde düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak saat 19.00’da 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda, şehit yakınları ve gazilere yemek ikramında bulunulacak. Şehitlerimiz için yapılacak duanın ardından saat 21.00’de "15 Temmuz Ruhuyla Yeniden Diriliş İçin Yürüyoruz" sloganıyla düzenlenecek "Diriliş Yürüyüşü"nde yüz binlerce Esenlerli, ellerinde 40 metrelik dev Türk bayrağı ve dillerinde kahramanlık türküleriyle, Esenler Emniyet Müdürlüğü önünden Dörtyol Meydanı'na kadar hep birlikte yürüyecek. "Diriliş Yürüyüşü"ne, Kudüs direnişinin sembol isimlerinden 16 yaşındaki Filistinli Fevzi El Cüneydi de destek verecek.

 

DUALAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN...Program, yürüyüşün hemen ardından, 22.30’da Dörtyol Meydanı'nda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ardından 15 Temmuz'u konu alan belgesel gösterimi ile devam edecek. Programda vatan sevdalıları, ellerini şehitler için semâya kaldırıp hep birlikte dua edecekler.

 

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra siyaset, sanat ve spor dünyasından çok sayıda ismin katılacağı programda, yüz binlerce Esenlerli tüm dünyaya birlikteliğini haykıracak.


ESENLER 15 TEMMUZ