Çöp Toplama 28.Eylül.2015

BİZİM GÖREVİMİZ TEMİZLEMEK SİZİN GÖREVİNİZ TEMİZ TUTMAK... GÖREVLERİMİZİ BİLELİM 

Tüm mahallelerimizde çöpler her akşam saat 20.00'dan sonra kapı önlerinden toplanmaktadır. Ana caddelerimizden hergün akşam saat 20:00 ile sabah 06:00 arası çöpler toplanmaktadır. 

 
Evsel atıklarımızı nasıl çıkarmalıyız? 

Evsel atıklarımızı lavaboda süzdürerek evlerimizde çöp torbaları içinde biriktirelim. Çöpten sızan suların çevreye yaydığı koku ve sağlığımızı tehdit ettiğini unutmayalım! Atıklarımızı mutlaka yaşadığımız mahalleye ait toplama gün ve saatlerinde çıkaralım. Unutmayın; düzensiz ve gelişi güzel çıkarılan atıklar sağlığımızı tehdit eder, ayrıca kötü görüntü ve kokuya neden olur.

Çöpler, haftada 3 gün olmak üzere, mahallelerin belirlenen çöp günlerinde saat 20:00  den sonra kapı önlerinden toplanarak İBB-Halkalı Katı Atık Aktarma Merkezine nakledilmektir. Eskiyen ve hasar gören konteynerler toplanarak, yenileriyle yer değiştirilmektedir. Davutpaşa kapalı cadde ile ana arter ve meydanlara yerleştirilmek üzere, vatandaşlarımızın ellerindeki çöplerini ve sigara izmaritlerini kolayca atabilecekleri bombe kapaklı modern çöp kovaları yerleştirilmiştir.

 Çöp Toplama